20150202143330335

Czy warto decydować się na grzejnik w łazience?

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, które sprawia największe problemy przy aranżowaniu wnętrz. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w wielu lokalach mieszkalnych łazienki nie mają odpowiednio dużej powierzchni, co utrudnia stworzenie wnętrza, które cechuje się zarówno funkcjonalnością, jak też komfortem dla użytkowników i estetycznym wyglądem. W mniejszych pomieszczeniach warto rozważyć zastosowanie nowoczesnego wystroju wnętrza, które pozwala na zmniejszenie ilości niezbędnych urządzeń oraz wyposażenia niezbędnego w pomieszczeniu. Ograniczyć można również ilość dekoracji.


Jednym z istotnych elementów wpływających na komfort korzystania z łazienki jest ogrzewanie. Komfort grzewczy można uzyskać poprzez zastosowanie odpowiedniego ogrzewania. W łazienkach stosowane są zarówno grzejniki łazienkowe, jak też ogrzewanie podłogowe. Możliwe jest również rozważnie połączenia ogrzewania podłogowego oraz grzejników łazienkowych pozwalających na suszenie mokrych ręczników. Suszenie ręczników na grzejnikach mających oddawać ciepło może ograniczyć ilość ciepła oddawanego pomieszczenia.

W łazience grzejniki łazienkowe mogą być zarówno podłączone do instalacji centralnego ogrzewania, jak też można zdecydować się na niezależnie działające urządzenia, czyli grzejniki elektryczne. W tym drugim przypadku można je montować bez względu na porę roku. Natomiast grzejniki podłączyć do centralnego ogrzewania można jedynie po sezonie grzewczym. Wynika to z konieczności spuszczenia wody w całym pionie budynku, by móc podłączyć grzejnik. Istotne jest również decydować się na takie grzejniki, które są odpowiednio dostosowane w zakresie mocy grzewczej do wielkości pomieszczenia i projektu instalacji centralnego ogrzewania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *