20150311141251711

Komfort grzewczy z grzejnikami w łazience

Występują grzejniki łazienkowe, których zadaniem jest jedynie suszenie mokrych ręczników. Charakterystyczną cechą tak zwanych suszarek na ręczniki jest niższa moc grzewcza w stosunku do grzejników tradycyjnych. Tego rodzaju grzejniki nie nadają się praktycznie do ogrzewania pomieszczeń.

W grzejnikach łazienkowych najczęściej materiałem stosowanym do generowania ciepła jest stal lub aluminium. Z tych materiałów wykonywane są kolektory, które mogą być zrealizowane w wersji podłużnej, pionowej. Jednocześnie w grzejnikach mogą być zastosowane odmienne czynniki, których zadaniem jest generowanie ciepła, czyli z jednej strony może to być specjalny płyn lub woda. Czynnik grzewczy ma za zadanie oddawać ciepło do otoczenia, które wcześniej zostały zmagazynowane.

W łazienkach grzejniki łazienkowe mogą funkcjonować samodzielnie. Innym rozwiązaniem jest stworzenie instalacji, w której grzejnik podłączony jest do centralnego ogrzewania. Na rynku grzej bukw łazienkowych można również wymienić różne rodzaje grzejników, czyli zarówno elektryczne, które nie muszą funkcjonować z instalacją centralnego ogrzewania, jak też wodne oraz wodno-elektryczne grzejniki. Można również wyróżnić suszarki elektryczne, które zapewniają bez podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania możliwość suszenia ręczników. Suszarki na ręczniki do dobre rozwiązanie w tych pomieszczeniach, w których istnieje inny system ogrzewania. Bardzo często są to urządzenia stosowane w łazienkach, w których działa ogrzewanie podłogowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *